| Danyel129 a întrebat:

Nu mai am stiu ce sa mananc. M-am cam "plictisit" aproape de orice si nici nu mai stiu ce vreau sa mananc. Nici maica'mea nu stie ce sa mai imi dea sa mananc. Mananc zilnic cartofi prajiti (stiu ca nu sunt sanatosi), dar altceva nu as manca. Parca mi-a pierit pofta de mancare. Imi puteti da idei de mancare, ce as putea sa mananc? P.S.: Mananc in fiecare zi o ciocolata intreaga si o punga de pufuleti, poate de-asta nu am pofta.

11 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Renunta la dulce/consuma ceaiuri pentru detoxifiere/supe/ciorbe si apa plata cat de multa, asta daca nu vrei sa faci diabet de la atata dulce..consuma fructe si mancare gatita.
O seara bunahappy

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Mănâncă piept de pui fiert sau la grătar, peşte cu legume, salată, supă, piure de cartofi, lapte cu cereale, pilaf, etc. Încearcă să eviţi prăjelile că îţi faci ficatul praf.

Pa-pa.

| Sofer a răspuns:

Spune-i sa iti faca o ciorba de cartofi sau ciorba cu fasole laughing e foarte buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa mananci ceva dulce... ceva bun... de exemplu fursecuri sau bezele sunt prajiturile mele preferate. Sper sa te ajute raspunsul meu!

| Laura927 a răspuns:

Este timpul sa iti redeschizi apetitul.
Pune-o pe mama ta sa mai gătească si altceva decat cartofi prajiti si ai sa vezi ca o sa mananci.
Poate ca acei cartofi pe care ii gătește sunt foarte buni.
Si eu as manca cartofi in fiecare zi daca as putea dar doar de ziua mea ii mănânc ca daca nu ajung la celebra "celulita "!
Sunt invidioasa pe tine, sa fii fericit cu cartofii tai crying

| Laura_2393 a răspuns:

Uita-te pe un site de retete de preferat cu imagini pe net, asa ti se va face pofta. Si cerei mamei sa-ti prepare reteta respectiva.

| dayana007 a răspuns:

Ori esti un rasfatat, ori mama ta nu are ce cauta in bucatarie pentru ca nu face mancare cu gust! eu mi-am facut sora care era o mofturoasa sa manance mereu mancare gatita.indiferent de ce ti-am spune noi sa mananci, mancarea trebuie sa aiba gust, sa te tenteze!

| Lelia18 a răspuns:

De ce nu incerci niste salate? Eu zilnic mananc si chiar imi plachappy Legumele nicidata nu iti fac rau... dimpotriva!

| Diushh a răspuns:

Pai ar trebui sa nu mai mananci atata dulce...Incearca ca te gandesti la niste feluri de mancare pe care nu l-ai mancat de mult.Incearca sa nu mai mananci atatia cartofi prajiti! Bafta! Anunta-ma daca ai reusit.happy

| tribalboy a răspuns:

Fasole frate...cea mai buna mancare big grin