| TaticuVostru a întrebat:

Salut TPU,
O sa fiu direct, dacă de exemplu, am 200 g de piept de pui, și vreau sa o gătesc în fandelă, fără ulei, și după ce am gătit-o aceasta cântărește acum 156 g, credeți ca din aceasta bucata de carne dupa gatire au scăzut odată cu greutatea și caloriile, macronutrientii? Sau doar s-a evaporat apa din carne?
Mulțumesc anticipat :*

3 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Ce-i drept, se pierde o mică parte din macronutrienţi prin gătire. Dacă îţi calculezi caloriile, nu trebuie să scazi din greutatea alimentului crud. Alea procesate au pe ambalaj valorile calculate după gătire în general.

| untu a răspuns:

Da,s-a evaporata apa sau ceva ce s-a injectat in piept!

| SERIALS a răspuns:

Pacat.