| Vulturul1999 a întrebat:

Salut TPU, Pentru cei care au zebre australiene, poate să-mi spună și mie cineva ce pot face? Am doi masculi și două femele și gen masculii se bat mereu mai ales dimineața și seara, aș dori și eu un sfat, ce pot face să nu se mai bată?

5 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Eu am avut o pereche, și se bătea inclusiv cu femela. Trebuie să stea în cușcă separată, doar cu o femelă. Este normal să se mai certe cu femela.

| Lioana a răspuns:

Daca nu se inteleg, separa-i.

| Yuoia a răspuns:

Ii separi.
Masculii se vor bate intotdeauna.
Stiu familie care a trebuit sa-i puna in camere diferite pentru ca tot tipau unul la altul desi erau in custi diferite.

| Vulturul1999 explică (pentru Yuoia):

Ok,dar eu mai am o colivie daca o pun fata în față și le las deschise sa circule din una in alta este ok?

| Yuoia a răspuns (pentru Vulturul1999):

Tu poti sa faci asta. Si sa privesti cum se bat.
Totusi, incearca si vezi care este rezultatul.