| LION007 a întrebat:

Pizza este mancare fast food?

Răspuns Câştigător
| jeek0 a răspuns:

Cel putin la origine pizza nu a fost o mancare fast food. in primul rand se gateste in cuptor. http://ro.wikipedia.org/wiki/Pizza

18 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Depinde cum o faci, dar de regula poate fi incadrata acolo, fiind o mancare cu multe calorii si saraca din punct de vedere nutritional. Poti insa sa faci si o pizza mai sanatoasa, daca pui si alte ingrediente pe blat, nu numai mezeluri si mozzarella. Mie mi-ar place o pizza cu un pic de piept de pui si cascaval, si mult ardei gras, rosii, masline si alte de alea. Adica "cu de toate", dar de toate din alea bune nu rele. laughing

| ady123 a răspuns:

DA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este mincare fast food

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Da,pizza face parte din mancarea de tip fast-food.
Te pup!

| Gdeni a răspuns:

Dap e fast-food. de aia e asa de buna laughing

| lSummerl a răspuns:

E mancare de fast food.

| Chuchk a răspuns:

Pizza este o mancare fast food dar se mai gaseste in restaurante

| DanielaGroza a răspuns:

Da, e fast food.

| Banyik_Ionutzz_1998 a răspuns:

DA are multe calorii si ingrasa

| LegiuitorulX a răspuns:

Nu, este mancare slow food.
Normal ca e fast food...

| Numby a răspuns:

Pizza este fast food, este ca o shaorma doar ca ingredientele sunt in tinse pe blatul de pizza si nu sunt invartite intr o lipie dar e aceeasi chestie...

| IlyncaFio a răspuns:

Normal ca e fast food.

| Mey a răspuns:

Este fast sood daca o cumperi de la fast food. Daca o gatesti nu cred ca e.

| yo1409 a răspuns:

E mancare de fast food.

| dixyEdward a răspuns:

Salut lion007.DA pizza este mancare fast food.O zi buna

| Onny5 a răspuns:

E fast foodhappy
^_^