| BaiatuCuFiatuRo a întrebat:

recent mi-am cumparat un tricou alb de fotbal si s-a patat de verdeata si praf. Cum il pot curata? Se poate colora in masina de spalat? Sau trebuie sa il curat separat? Si cum il curat?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Foloseste Vanish OxiAction in apa calda, lasandu-l la inmuiat cateva ore, eventual frecat un pic la mana daca nu au iesit inca petele compelt, apoi aruncat in masina de spalat si spalat normal.

http://www.megamarket.ro/brand/vrs/brnd/vanish_3fb

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Scapi de muncă dacă îl duci la o curățătorie in oraș. Și nici nu se știe sigur că mașina de acasă îl va curăța perfect.