| Botezatuxx a întrebat:

Salut TPU, stie careva cum repar smântâna de frisca? De juma de ora învârt la ea cu mixerul si nu se bate

4 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Intotdeuna smantana pentru frisca trebuie sa aiba 30% trebuie
apoi trebuie sa tinutata la rece. Atat vasul cat si paletele mixerului trebuie sa fie sa fiededresate..Probabil nu ai stiut una din aceste reguli
Eu sunt multumita cu frisca lichida de la Lidl
https://www.google.com/......ps?/search

| Vântulalb a răspuns:

Ce fel de smantana ai?

| Botezatuxx explică (pentru Vântulalb):

Dintraia ladorna 32%

| Vântulalb a răspuns (pentru Botezatuxx):

"Dintraia ladorna" fermentata sau pentru frisca? Daca e fermentata poti sa o bati si juma' de luna. Nu se face. Trebuie smantana naturala (de casa) sau din cea pentru frisca daca e din magazin.