Întrebare recomandată | AndreiCraiova a întrebat:

Voi ce mai gatiti azi sanatos? Aveti retete simple si pentru mine? De cand cu pandemia am devenit sef in bucatarie, dar nu mai stiu ce sa mai fac de mancare.

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Iti recomand sa urmaresti pe Youtube: SpiceBangla, RecipeTinEats, Natashas Kitchen, JamiaCuisine, SavurosTV, Adam Ragusea, The Serious Fitness. Daca te abonezi si te uiti o perioada la video-uri din acestea, Youtube va incepe sa-ti recomande tot mai multe canale noi cu idei.

16 răspunsuri:
| kb9 a răspuns:

Salata de fructe, e si buna si usor de gatitlaughing))

| AndreiCraiova explică (pentru kb9):

E buna, am incercat deja, dar cred ca prea multe fructe nu sunt recomandate laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am o punga de legume+orez congelate(la care adaug : bulion, curry, patrunjel, usturoi, marar, ulei de masline, boia, piper negru -cate putin din fiecare ca sa iasa ceva bun) si o sa le gatesc azi, imi fac mamaliga si o salata din alte legume.

| AndreiCraiova explică:

Eu as pune branza in orice. laughing Multumesc!

| AndreiCraiova explică (pentru anonim_4396):

Deci fara carne. Suna bine, mai ales cu mamaliga langa.

| corinutzah a răspuns:

Salutare! Eu mai gatesc tot felul de combinatii de legume cu carne sau branza. In weekend am facut un soi de ratatouille, doar cu dovlecei, branza si rosii, reteta am luat-o de pe https://www.kaufland.ro/retete/ce-gatim-azi.html - de aici ma mai inspir cand nu stiu ce sa gatesc. Spor! :)

| AndreiCraiova explică (pentru WhiteLife):

Mersi de recomandari!

| WhiteLife a răspuns (pentru AndreiCraiova):

Cu drag.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu câteodată îmi cumpăr fulgi de porumb, și un piept mic de pui și îmi fac crispy.
Mi se pare destul de amuzant când gătesc pe ca in timp ce gătesc mai halesc câte-o bucata care mi se pare "mai sexy". rolling on the floor
Nu știu daca e tocmai sănătos dar na eu mănânc diversificat. Știu că nu e foarte ok, dar ce sa faci dacă n-ai o bucătăreasa. Mama prin delegație mai tot timpul, și atunci încerc sa supraviețuiesc.

| AndreiCraiova explică (pentru anonim_4396):

E buna si reteta ta. Homemade KFC laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AndreiCraiova):

=) mai mult o fac de amuzament, ca oricum ce gătesc eu nu prea iese reușit sau îmi trece foamea de multe ori la ce lent reușesc sa gătesc. rolling on the floor

| Adry05 a răspuns:

Healthymealsro - pagina mea de insta unde mai pun rețete din astea simple și sănătăase.

| AndreiCraiova explică (pentru Adry05):

Mersi! Sigur gasesc ceva pe placul meu.

| Adry05 a răspuns (pentru AndreiCraiova):

Cu drag, poftă bună.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Fara carne in cazul meu, sunt vegetariana ))
https://imgur.com/qSNw0oP
cam ciudatei acei baby carrots, dar merg
mi-a luat cam 40 min, a fost si delicios
mai am de o portie

| AndreiCraiova explică (pentru anonim_4396):

Arata bine. Sa-ti fie de bine happy