| GabrielGL a întrebat:

vreau sa dau cu var in exterior-interior, pentru interior trebuie un var pentru exterior un var lavabil, cum trebuie sa procedez ca nu am mai facut pentru exterior? Iau un var de exterior pun amorsa in el cat se cere? Mersi...

9 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Daca faci o locuinta, este bine sa folosesti lavabil. Este de interior si de exterior. Daca folosesti var, merge peste tot.

| GabrielGL explică (pentru baru):

Pai am lavabila, trebuie neaparat amorsa, am incercat intr-un colt si se prinde si fara amorsa, lavabil cu lavabil?

| GabrielGL explică (pentru baru):

Pot da var normal peste lavabil...

| baru a răspuns (pentru GabrielGL):

Peretele trebuie sa fie curat. Daca nu este curat, dupa un timp o sa, ti cada tencuiala, cu lavabil cu tot.

| baru a răspuns (pentru GabrielGL):

Fara amorsa o sa cada. In timp.

| baru a răspuns:

Amorsa o folosesti inainte de lavabil. Pentru a face priza vopseaua.

| sierra1 a răspuns:

N-am prea priceput ce vrei (probabil nici tu) dar la magazin când cumper, intrebi vânzătorul cum se procedează cu produsul ăla. Si îți zice exact

| GabrielGL explică (pentru sierra1):

Sa dau o camera cu var lavabil, precizez ca e deja dat lavabil, trebuie neaparat amorsa, am incercat sa dau fara amorsa si s-a prins e ok...

| GabrielGL explică (pentru GabrielGL):

Ok.mersi