| XRoyaL a întrebat:

Vreau sa ma lamuresc in legatura cu urmatoarea intrebare. Spaghetele bollognese sunt fast food? Sunt sanatoase? Ma refer la cele de la restaurant.

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Sunt facute cu carne tocata, ulei, ceapa, usturoi si inca vreo 5-6 chestii. Plus, carbohidratii! Depinde si ce intelegi tu prin "sanatos". Daca esti mancator de morcovi cruzi si papadie, nu: nu sunt sanatoase. Dar nici fast-food nu sunt, ca nu le poti manca cu mana. Sau?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, ca nu sunt facute in ulei prajit, nu sunt produse congelate si cu multi conservanti. Acum depinde si ce ingrediente sunt folosite.

| Adry05 a răspuns:

Fast-food nu sunt dar nici nu poti sa zici ca sunt sanatoase avand in vedere ingredientele.