| M12tf a întrebat:

Salut tuturor! Am și eu o problemă...
Acum 2 săptămâni aveam in geanta câteva sticle cu ulei, dintre care una s-a spart și geanta s-a făcut tot una... Am spălat-o cu diferite tipuri de detergenți însă degeaba, nu pot scoate uleiul din țesătură.
Daca ajută, geanta este de la brandul Adidas.
Sfaturi sa scap de uleiul din țesătură fara ca geanta sa pățească ceva?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu mai poti. Cumpara alta. Mai sunt la sh asemenea genti.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine i ti cumperi alta geantă, petele de ulei nu le mai scoti cu nimic, poate doar cu foarfecalaughing

| Floridori a răspuns:

Petele de grasime ies cu pudra de talc si rabdare(asta in cazul materialelor textile). Aplica pudra de talc pe pata peste materialul complet uscat si lasa peste noapte. Apoi pune intr-un lighean apa calda si detergent de vase(il recomand pe acela care este numarul unu la reclame; nu stiu daca avem voie sa zicem numele, dar daca ai altul, foloseste ce ai in casa). Freaca usor cu o perie.Clateste cat mai bine. Daca este necesar, repeta procesul.Va iesi cu siguranta! Metoda este testata de prea multe ori happy Multa bafta!

| carmenistasteluta a răspuns:

Ia un lighean cu apa fierbinte si pune un tub de crema de maini.las-o acolo pana cand se raceste apa dupa daca mai ai nevoie repeti procesul