| Andreimihaitaureete a întrebat:

Salut, vreau sa imi dati cateva sfaturi, am niste adidasi de piele neteda si nu stiu cum sa ii spal, adica sa nu se strice pielea si pe dinauntru.

Răspuns Câştigător
| FreddieM a răspuns:

Am o pereche de fila piele neteda, gri spre alb si pot sa-ti spun cum am facut eu. Am pulverizat solutie degresanta pe suprafata lor, dar nu exagerat si i-am frecat cu peria de unghii inclusiv bordura talpii, dupa care i-am curatat cu o carpa umeda, i-am sters cu o carpa uscata si i-am pus pe radiator nu prea fierbinte la uscat, bine-inteles sub supraveghere. O ora a fost suficient. Au iesit noi, pe bune. Am uitat sa-ti spun, sireturie le-am curatat rapid cu clor dar daca vrei poti sa le schimbi cu altele noi.

4 răspunsuri:
| Demidol a răspuns:

Piele naturala? In acest caz, nu se spala, ca strici pielea.

| Andreimihaitaureete explică (pentru Demidol):

Pai si cum ii spal ii las asa murdari?

| Demidol a răspuns (pentru Andreimihaitaureete):

Daca sunt din piele naturala ii stergi cu o carpa umeda. Apoi ii dai cu crema de ghete.

| Andreimihaitaureete explică (pentru Demidol):

Tot respectu frate":