| nutuxcristian a întrebat:

Zeama de varza este foarte sarata! Stie cineva cum ii pot remedia gustul? Sa o fac mai putin sarata?

Răspuns Câştigător
| einsteinchen a răspuns:

Adaugi apa. Tot asa poti sa desarezi si foile de varza daca doresti sa faci sarmale.

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă butoiul în care se află "moarea" ( zeama de varză ) este mai mare ( şi ai loc ), atunci se poate adăuga apă!
Altă metodă NU există.

Toate cele bune.

| MskDesign a răspuns:

Adaugi apa. Daca e chiar foarte sarata mai scoate din zeama veche inainte sa adaugi apa.

| Hania_Serar_1990 a răspuns:

Numai cu apa! Sau daca nu iti mai trebuie zeama poti sa fierbi si ramai cu sarea! tongue tongue tongue

| Maiapopescu a răspuns:

Pentru asta, pui unul sau mai multi cartofi fierti, sa stea cateva ore in zeama de varza. CArtofi se vor sara. Uite aici si o reteta de post. http://retetelemeledebucatarie11.blogspot.ro/......-post.html

| Cristikoooooo0 a răspuns:

Poti baga zahar faci si foaia de varza mai moale big grin