| NYØ2002 a întrebat:

Salutare, am si eu o intrebare legata de incaltaminte.La unele scrie imitatie de piele, la altele material sintetic.E acelasi material sau sunt diferite?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imitatie de piele sau pielea ecologica - este o piele sintetica, obtinuta artificial, care arata ca pielea naturala, dar este sintetica.
https://www.etopsport.ro/......-minusuri/

In ce priveste uzanta codului de "material sintetic" pentru incaltaminte - este vorba de folosirea unui material de gen: carpa sau plasa, din bumbac sau poliesteri, folosite pentru confectionarea acelelor incaltari.

| sierra1 a răspuns:

Sintetice ambele

| Feitan a răspuns:

Sunt diferite, din punct de vedere al materialului folosit si din punct de vedere al procesului de fabricatie.