| Mitel7468 a întrebat:

Salutare. Am un cuptor pe gaz. Aragaz. O tavă de pizza. Cât timp trebuie sa stea pizza in cuptor la foc mic pentru a se găti crocant și savuroswinking?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Citeste reteta dupa care faci pizza...
Eu o las 15 minute cu cuptorul (preincalzit) setat pe 250 de grade, dar nu sunt sigur ca e temperatura reala, pentru ca uneori o mai las inca 5 minute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce inseamna foc mic.
O poti tine 8 minute la 250 de grade.
Sau 15 minute la 200 de grade.
Daca nu ai termometru si vrei foc mic las-o 20 de minute si apoi o mai verifici ridicand un pic coltul cu un cutit sau paleta sa vezi daca e coapta partea de jos.

| IceRope a răspuns:

Aproximativ 25 de minute la temperatura de 220 °C.

| AnotherGirl a răspuns:

Pizza se ține maxim 15 minute la temperatură maximă. O bagi în cuptorul preîncălzit, trebuie să fie fierbinte când introduci pizza.