| TheSmartBoy a întrebat:

Salutare bucatari si bucatarese! Am facut aseara niste pulpe de pui cu cartofi la cuptor. Le-am scos din cuptor, am mancat o portie si am uitat sa le pun in frigider. Abia acum dimineata mi-am amintit. Oare mai e buna de consumat acea carne? (au trecut vreo 12 ore de cand le-am scos din cuptor si pana cand mi-am reamintit de ea)

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu este nici o problema. Daca le-ai bagat dimineata la frigider e ok.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, sunt bune, fara probleme. Este mancarea gatita care a stat afara o noapte, dar nu au fost calduri mari peste noapte, ca sa se strice mancarea.

| Adry05 a răspuns:

Depinde și ce temperatură ai în bucătărie, dacă e ceva mai răcoare eu zic că-s ok. Oricum le poți gusta să vezi cum sunt și gata, și dacă-s stricate nu ți se face rău că ai luat o gură laughing)) eu de multe ori nici nu bag mâncarea pe care știu că o termin următoarea zi la frigider că-mi place la temperatura camerei

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salur bucatatule,

Depinde unde le-ai tinut, daca nu era foarte cald, presupun ca este ok. Si chiar si asa, tot ar trebui sa fie ok, cel mai bine ar fi sa te uiti si sa vezi, sa mirosi si eventual sa gusti.

Daca nu, renunta la ea.

Numai bine si sarbatori fericite! ^_^

| Adrian5575 a răspuns:

Daca nu a fost foarte cald in casa si nu a bazait-o musca, e ok. Gusta si verifica daca a prins vreun gust mai nasol.

| Irinelp a răspuns:

Atingele cu degetul dacă nu ai un fel de lipici care se lipește de deget sunt încă bune.