| Tucasvu a întrebat:

Salutare. Imi puteți spune câte kg de carne ar trebui sa cumpăr pentru un grătar la care participa 15 persoane dacă pentru fiecare as dori sa pregătesc o ceafa și 2-3 mici și cârnăciori? Mulțumesc anticipaT!

2 răspunsuri:
| Laura927 a răspuns:

Mai bine sa fie decat sa nu fie vreo 6 kg de ceafa, 5 kg de mici si vreo 2 kg de carnaciori.
nu poti lua portie de fiecare ...ca nu stii care si cum ce vrea sa manance...
4kg ciuperci, 4kg ardei, cartofii la gratar cam nu prea.
ia sa faci o salata mare mare de varza ca e mai rapid si o pregatesti de acasa

cate 6/7 beri de fiecare na cat te tine bugetul.
mai ia si niste branza sa o taiati si pofta buna!
cu placere

| Cătălin_Tudoran_2000 a răspuns:

Nu toată lumea o sa mănânce ce le pui în farfurie... Eu zic sa iei câte 2 bucăți de ceafă de fiecare 2-3 mici cum ai zis tu, și cârnăciori de grătar sa fie câte 3 bucăți de fiecare. Sa nu lipsească cartofii pai și berea! Pofta mare!