| Adix232 a întrebat:

Salutare.

Stie cineva unde se poate gasi turmeric proaspat? Doar la carrefour am gasit, dar de ceva timp nu au mai adus...

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La kaufland precis găsești

| Adix232 explică (pentru sierra1):

Turmeric proaspat (radacina), esti sigur ca pot gasi la kaufland?

Am fost in toate supermarkerturile de-a lungul timpului si am intrebat si personalul de acolo.
Carrefour, kaufland, lidl, auchan, cora etc...din toate astea, singurul unde se poate gasi: carrefour. Doar ca au o problema cu stocul momentan din ce am inteles si dureaza vreo saptamana spun ei pana aduc..si voiam o alternativa sa nu astept atat.

| sierra1 a răspuns (pentru Adix232):

Nu eu aprovizionz kaufland-ul - ca să știu sigur dacă azi au sau nu - dar dacă nu stai la "vânătoare" nu găsești

| Adix232 explică (pentru sierra1):

Nu m-am referit daca au sau nu in acest moment. Se intampla sa fie lipsa stoc, asa cum e la carrefour acum. Intrebam daca aprovizioneaza in general acest prosus, pentru ca am intrebat personalul de acolo acum cateva luni si au spus ca nu au asa ceva si nici nu au auzit vreodata. (De parca i-am injurat)