| Adix232 a întrebat:

Salutare,

Sunt fan Dristor kebab și cel mai mult îmi place orezul. Am cumpărat diferite feluri de orez și am gătit în moduri diferite. Însă sunt tare curios ce fel de orez și în ce mod se gătește acest orez preparat la Dristor. Pentru mine este cel mai bun

2 răspunsuri:
| RalucaRalu2 a răspuns:

Bună! Dacă te referi la sütlaç, acesta este un orez cu lapte în varianta turcească. Contine lapte, orez, coajă portocală, esența vanilie, amidon, galbenus de ou. Se pregateste la cuptor si este delicios.

| Adix232 explică (pentru RalucaRalu2):

Nu. Am spus orez. Nu orezul cu lapte.