| David_Stefan_1999 a întrebat:

Știe cineva cum s-ar traduce in română Dryer Sheets și unde aș putea găsi? Am auzit că pot fi folosite pentru a curăța părul de pisică de pe covoare și haine.

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

"Carpele electrostatice se gasesc in hypermarketuri si la unele curatatorii profesionale."
sursa: http://www.animalzoo.ro/......prin-casa/

| Zedge a răspuns:

Dryer Sheets intr-o traducere aproximativa cearsafuri uscate

| Jamven a răspuns:

Știu că e mai târziu cu câțiva ani, dar las aici poate îi e de folos cuiva. "dryer sheets" = "șervețele pentru uscător".

Se găsesc la o simplă căutare pe Google.