| PDSica a întrebat:

Am cumparat astazi un prelungitor (2500W), cu protectie la supratensiune cu 5 prize. Cum pot sa imi dau seama cate aparate pot alimenta cu acel prelungitor?

As avea de alimentat 2 routere wireless, un incarcator pentru macbook, o imprimanta si un amplificator pentru o chitara electrica.

Nu ma pricep la fizica deci va rog sa fiti cat mai expliciti.

Va multumesc.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fără explicații (că tot nu te pricepi); toate alea inșirate de tine, "merg" fără emoții

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poti pune in acel prelungitor orice aparat, de la televizor la fier de călcat.