| paqquky a întrebat:

Are ceva daca consumi ulei de masline daca el a fost 'inghetat'? Gen s-a solidificat intr-o anumita masura si dupa ce l-am adus la temperatura camerei(~18 grade) a revenit la starea lui normala. Chiar daca se poate consuma, prin 'solidificare' isi pierde din proprietati? Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| AlexCristi97 a răspuns:

Din cate stiu, temperaturile scazute nu distrug proprietatile. Mult mai repede sunt alterate proprietatile de razele soarelui decat de frig.
Am dat un raid rapid pe google si nu zice nimeni ca ar fi vreo problema sa consumi ulei care a fost solidificat. Uleiul de cocos care e solid la 17-18 grade are aceleasi proprietati si tinut la congelator si daca este in stare lichida (pe la 23-24 de grade).

3 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

NU are nimic.

| Valentinaldoilea a răspuns:

Nu are nimic, nu isi pierde proprietatile.

| MeraO a răspuns:

Uleiul de masline daca se pastreaza la frigider se solidifica, dar nu-si pierde din proprietati, deci foloseste-l fara probleme