| andre23 a întrebat:

Se poate face pizza in cuptorul cu microunde? Se va coace aluatul?

Răspuns Câştigător
| xxxXStefanXxxx a răspuns:

Nu cred ca se face pentru ca nu are cum...cuptorul cu microunde nu face cu flacara naturala,numa incalzeste si poate daca ar fi un aluat subtire sa vezi prin el asa se face,dapp daca vrei sa faci o pizza buna fa intr-un aragaz,sau daca nu ai cumpara blatu din magazin ca e destul de bun,si cel din magazin merge sa il pui in cuptorul cu microunde...
dar in cuptorul cu microunde nu e prea sanatoasa, de fapt chiar si numai incalzit in cuptorul cu microude nu e sanatyos, nimic...

3 răspunsuri:
| Joannaa a răspuns:

Buna,iti voi da o reteta:Timp de preparare:
4 minute (complexitate redusa)

Ingrediente:
4 felii de paine tost
4 felii de cascaval
1 rosie taiata in 4
4 felii de sunca de praga
1 lingurita de ulei de masline
8 frunze de busuioc proaspat
piper

Mod de preparare:
Pe feliile de paine se aseaza: sunca, 2 frunze de busuioc, felia de rosie, felia de cascaval, piperul macinat.
Se da la cuptor pentru 5 minute.
Pentru cuptorul cu microunde: 1-2 min la 400-500 W

| Gabonne1982 a răspuns:

Nu se poate face.Crede-ma,am lucrat ca pizzer si stiu ce vb.In 10 minute cam tot ce pui pe pizza se va face scrum

| andre23 explică:

Stiu ca nu este sanatos dar am un aragaz care coace foarte prost, adica se arde dedesubt si inauntru nu se face cum trebuie, se face prea uscat blatu de accea nu-mi place:d