| sofiaaaa001 a întrebat:

Se poate schimba chiuveta de la bucatarie astfel incat sa nu se strice blatul, acesta fiind din lemn? Asta in cazul in care chiuveta actuala este rotunda si sa se inlocuiasca cu una dubla dreptunghiulara.

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Păi parcă voiai o casă nouă, de ce să cârpești o chiuvetă cu blat de LEMN?

| sofiaaaa001 explică (pentru sierra1):

Ma sochezilaughing este legal sa fii atat de disperata si eronata mental incat sa imi raspunzi astfel la intrebarile vechi? "sa imi carpesc chiuveta" laughing)) esti dovada vie ca nu toata lumea ar trebui sa aiba acces la internet.

| Catrice a răspuns:

Pai dacă aia noua e mai mare, mi se pare logic ca e nevoie de spațiu mai mare.

| sofiaaaa001 explică (pentru Catrice):

Ma refeream daca blatul din lemn va ramane asa cum e el dupa ce va fi decupat pentru noua chiuveta sau daca se poate taia strict cat tine chiuveta dreptunchiulara. habar n-am nu mi-am mai schimbat o chiuveta pana acumhappy

| Yuoia a răspuns:

Am citit si intrebarea, si comentariile, si ma intreb daca vrei sa tai singura blatul.
Presupun ca e din pal (placi aglomerate). E greu de taiat. Trebuie sa o faca cineva priceput, cu scule speciale. Asa nu se va strica.

| sofiaaaa001 explică (pentru Yuoia):

Nuuuuhappy nu il tai eu! si da, presupun ca e din pal? eu nu prea le am cu chestiile de genul

| Yuoia a răspuns (pentru sofiaaaa001):

happy
Ai sa le inveti in timp. Nevoia te va invata.
Toate bune!

| wildthing a răspuns:

Pai cum sa pui una dubla dreptunghiulara intr-un spatiu rotund si mult mai mic? Evident ca va trebui decupat, ca sa transformi gaura rotunda intr-una dreptunghiulara de dimensiunile noii chiuvete.

| sofiaaaa001 explică (pentru wildthing):

Stiu, evident ca va trebui decupat blatul, ma intrebam doar daca se poate monta cea dubla fara sa se strice blatul in vreun fel atunci cand chiuveta actuala este scoasa si montata cea dubla. nu mi-am mai schimbat chiuveta pana acum si de asta ma intrebam.

| wildthing a răspuns (pentru sofiaaaa001):

Pai depinde cum e prinsa chiuveta de blat, poate nici nu e prinsa, poate doar sta sprijinita pe el. De ce sa se strice blatul cand o scoti?