| MihaiPaleologu a întrebat:

Se pot face clatite intr-o tigaie fara teflon, care este si zgariata? Ce sanse sunt sa iasa cum trebuie?

2 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Trebuie pus doua linguri de ulei in aluat si atunci nu se ard dar trebuie sa stai linga ea totusi sa nu se arda.Si sa cumperi cit de repede una care nu e zgiriata pentru ca intra in mincare compozitia chimica a tigaii.Nici o oala nu trebuie folosita care este zgiriata sau ciobita.

| L1m80 a răspuns:

Sigur ca se pot face. Teflonul nu a fost dintotdeauna.
Bunicele noastre faceau in tigai de tabla. Zgariate, arse, etc. Sansele de a iesi bune, depinde de dexteritatea ta de bucatareasa.