| Emima27 a întrebat:

Sfaturi rapide pentru a scapa de sughit? Nu merge cu apa, nici cu zahar :c

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ridica-ti cotul stang deasupra capului, cu degetele mainii stangi iti strangi nasul sa nu respiri, iar cu mana dreapta bei un pahar mare de apa. Totul sa dureze cat mai lung, 20-30 secunde sau mai mult (cat poti tine respiratia).

| cristi202 a răspuns:

Apleaca capul pana ce barbia iti atinge pieptul. Si poti respira in voie, nu trebuie sa iei aer cu portia happy.

| CuriousStuff a răspuns:

Sa te sperie cineva sau sa te gadile in talpa (sau unde te gadilit tu cel mai tare) vreo 10 secunde. Iti garantez ca scapi de sughit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tineti respiratia 20 de secunde. Combina si cu apa daca nu merge doar asa si incearca pana se duce.

| LoredanaS19 a răspuns:

Ţine-ţi respiratia pentru un timp si iti va trecehappy

| Flavius_Stanciu_1996 a răspuns:

Trebuie sa iti tii respiratia cat de mult poti. la mine asa funcioneaza!

| Anca109 a răspuns:

Uita de el! fa pur si simplu alt ceva care sa te captiveze si o sa uiti de el! o sa iti treaca daca incerci asta happy

| deni200005 a răspuns:

Țineți respirația cât de mult poți. mie imi merge de fiecare data.

| HiImPuddin a răspuns:

Înghite de 5-6 ori în sec ținându-ți respirația. La mine cel puțin merge mereu; 3