| darts01 a întrebat:

Spuneti-mi ce mancaruri mancati voi in viata de zi cu zi si care nu contin carne, ca as vrea sa ma inspir.

10 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Dovlecei copti cu ulei si lamaie, hrisca cruda inmuiata o noapte in iaurt, hrisca cruda inmuiata o noapte in lapte si fiarta putin, rosii cu castraveti cu ceapa cu ardei lichefiate cu mixerul vertical.

| untu a răspuns:

Salata de icre, salata de rosii cu ceapa, ulei si castraveti ( in plus si Mai pun si niste ardei grasi crude)

| Clorox a răspuns:

Supa, legume, fructe, cartofi prajiti, chestii de rontait si cam atat. Dar mananc si carne, iti zic doar ca sa stii laughing

| xerxes1 a răspuns:

Cartofi la cuptor,cartofi prajiti,salata de sezon,fructe,branza,cascaval,salam vegetal,crenwursti vegetali,hamburgeri vegetali,paste la cuptor,spaghete cu sos de rosii,orez risotto, salata de orez, cascaval pane, pizza margherita, pizza 4 formaggi, chiftelute de mei, de soia, falafel, placinta cu mere etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte multe fructe, mai ales dimineața, legume la cuptor sau pe grătar, salate, mâncare de bebeluși laughing de la un timp mi-am înlocuit cina cu cereale de bebeluși, alea pe care ei le mănâncă cu biberonul laughing eu beau seara un pahar de lapte amestecat cu ovăz și e foarte foarte bun sau alte cereale. Eu le alternez. Nici eu nu sunt fană a cărnii și mai ales vara o ocolesc. Poți manca paste, salate, legume făcute sub orice forma, supe creme făcute la blender..si din astea mănânc multe pentru ca sunt sățioase și delicioase.

| ØverTheRainbøw a răspuns:

Paste is love
paste is life

| Alexuta921 a răspuns:

Trebuie sa diversifici, este vara cat mai multe salate de fructe si de legume, ciorba de legume, orez cu lapte si cafea. Sper ca ti-am fost de ajutor. thumbs up

| AnnabellaBB a răspuns:

Cel mai des folosesc soia. Gatesc ghiveci doar de legume, dovlecel pane, chestii din astea