| zeenath a întrebat:

Stie cineva de unde pot sa cumpar ( online) condimente asiatice? Aproape ca mi s-au terminat toate si in Romania am auzit ca sunt magazine in Bucuresti si poate in Cluj. Eu sunt din Oradea. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| hehro a răspuns:

Incearca link-ul de mai jos
http://heh.ro/? F67

17 răspunsuri:
| llynab a răspuns:

Incearca la www.asianhomegourmet-online.ro au o gama destul de diversificata si retetele sunt cu adevarat YUMIIIIIII

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La orice supermarket mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, Zeenath.
Pentru faina de naut (gram flour) poti vizita site-uri de produse bio, ex.
http://www.magazin-naturist.ro/......rame--3956
Amestecuri de condimente gen garam masala sau speciale pe tip de mancare indiana, cred ca trebuie sa cauti magazine online din strainatate.
Preferabil Uniunea Europeana, altfel primitul pachetului devine o aventura cu formalitatile vamale, functie de tara de provenienta.
Mie imi plac amestecurile de la 'Shan', exemplu
http://www.spicesofindia.co.uk/......y-Mix.html
vin si cu reteta, dupa cum vezi:)
N-am verificat daca magazinul respectiv distribuie si international.
Noroc la gatit:)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ah, intamplator am revenit aici si am vazut raspunsul tau la, ahem, raspunsul meuhappy (anonim). Am sa intru maine pe blogul tau, si daca esti online, am sa iti dau adresa mea de mail.
A propos, mi-am amintit ca am vazut in Oradea la Carrefour (Lotus) cardamom...varianta macinata si seminte intregi. Insa e ridicol de scump. Ceva ca si 45 lei pe 100 grame. E in sectiunea cu produse exotice.
Si am vazut chai stil indian instant la Kokoon, tot in Lotus. La plic, pe portie, parca 2. 5 lei pe plic. Ma rog, n-ai nevoie de asa ceva, poti sa-ti faci singura cu ceai negru, cardamom, lapte...stii tu.
Dar pentru convenientahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.stiu eu magazinul online "naturame" - gasesti diverse condimente si faina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.AsianHomeGourmet-Online.ro. Magazinul online al renumitului brand care se pare ca e prezent si in Romania. Fiecare produs este de fapt pasta de condimente naturale(important) fara aditivi si alte tampenii si in plus lumea occidentala le devoreaza cu milioanele :). Sper ca informatia sa fie cel putin relevanta. O zi frumoasa si plina de mireasma,. asiatica :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Online si pe www.biomania.ro gasesti condimente de toate felurile.

| supermamici a răspuns:

Buna, eu zic ca cele mai mari sanse sa gasesti condimente mai deosebite si de la producatori sau distributori in care poti avea incredere ar fi sa cauti la plafar (cred ca au si online) sau de la vita mix http://goo.gl/hRsP5l Cardamomul (sau cardamonul) de exemplu costa undeva intre 7-8 lei si cum este unul dintre cele mai scumpe condimente dupa sofran cred ca este OK.

| zeenath explică:

Am incercat si la supermarketuri dar nu am gasit! A! si scuze am uitat sa specific ca am nevoie de condimente indiene, cum ar fi : channa( faina de naut ), cardamom, fish masala, etc.

| zeenath explică:

Anonim, iti multumesc mult pentru.raspuns! faina de naut chiar am sa-mi comand, iar in ceea ce priveste site-ul din uk, iamiii, mi se facu pofta de mancare indiana, ca la soacra acasa ( ca la mama nu se poate ca-i romanca ))) Sa nu imi spui ca si tu esti pasionat(a) de bucataria indiana! poate imi lasi un id de mess sa mai povestim despre experimentele culinare indiane!

| zeenath explică:

Wooowww super tare! Andreea si llynab va multumesc foarte foarte mult pentru ajutor! :*

| Andreea_6053 a răspuns:

Www.AsianHomeGourmet-Online.ro vinde condimente asiatice online. Se pare ca renumitul brand, pur si simplu devorat de piata orientala si occidentala, cu milioanele, exista si la noi. Cel putin curios pentru o piata needucata in sensul acesta. Sunt de fapt paste de condimente naturale (fara tot felul de tampenii den glutamat de sodiu si alte minuni de care ne bucuram noi pe aici prin Romania, prezente in aproape toate produsele de larg consum) cu care se gatesc mancaruri specifice (tot ce inseamna asiatic). Va las totusi pe voi sa descoperiti. Eu una sunt abonata :). Sper ca raspunsul meu sa fie cel putin relevant. O zi inmiresmata sa aveti! (daca tot vorbim de bucatariile Asiei).

| Andreea_6053 a răspuns:

Www.AsianHomeGourmet-Online.ro it's the thingie! Sarumana.

| nykos a răspuns:

Da incearca pe noul www.chinese-spice.ro

| afafpunctro a răspuns:

Www.afaf.ro s-a deschis ieri! Magazin online cu cea mai mare varietate de condimente. Livrari pe tot teritoriul Romaniei. Va asteptam!

| latifa3 a răspuns:

Buna! Incearca aici www.taramulcondimentelor.ro. Eu am fost foarte multumita de produse. Cu greu mai gasesti o calitate asa de buna

| nissan350z a răspuns:

Zeenath eu am comandat online de la www.asianspice.wgz.ro si au o gramada de chestii acolo incepand de la condimente sosuri pana la obiecte de uz casnic. sincer ti-l recomand. daca esti din bucuresti iti si livreaza gratis!