| lavinia199902 a întrebat:

Stie cineva unde pot gasi să cumpăr o casa/apartament in Japonia? Am 25 de ani si am terminat facultatea acum ceva timp si chiar vreau sa am un viitor in Japonia. Am făcut (si încă fac) cursuri de lb. japoneză si m-as descurca acolo, nu este o problema, am fost anul trecut cu prietenul meu acolo într-o vacanta, o țară foarte curată și frumoasă. Ma uit de ceva timp pe internet sa vad unde pot găsi o casa/apartament de vânzare ca sa o/il pot cumpăra, dar n-am găsit nimic.
Îmi puteti spune unde as putea sa caut? Vreun site sau ceva

2 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Nu prea stii o iota despre Japonia, nu-i asa?
crezi ce reclama isi fac si cum arata cand o vezi ca turist

dar, nu vei fi niciodata mai mult decat gaijin, decat daca ai noroc, cu carul sa, de exemplu, aiba neovie de tine, si crede-ma ca stiu ce spun, mi-a placut cultura si am fost atent, nici pentru japonezii nascuti acolo nu e foarte grozav pentru majoritatea, chiar atat de naspa, ca, chiar au o padure in care e traditional sa se sinucida:
https://en.wikipedia.org/wiki/Aokigahara