| anonim_4396 a întrebat:

Stiti cumva daca cerealele acelea invelite in miere ingrasa? sau fulgii de porumb? eu asta mananc dimineata si nu as vrea sa ma ingras ci dimpotriva! funda!

Răspuns Câştigător
| crissadeea a răspuns:

Un bol de cereale sau de fulgi de porumb cu lapte de dimineata este foarte buna daca ti regim. depinde ce mananci si in restul zilei sa nu depasesti caloriile pe care trebuie sa le mananci intr.o zi! Trebuie sa te uiti doar ca laptele sa fie degresat!

3 răspunsuri:
| maria_9179 a răspuns:

Pai laptele este dn acela natural il fierb acasa eu. j in restul zilei mananc 2 portocase banana. iaurt. si ciorba daca are mama facuta, daca nu ceva aripioare sau pulpe de pui pe gratar

| crissadeea a răspuns (pentru maria_9179):

Si eu la fel am tinut si am slabit destul de bine happy. Pai laptele daca este de la zuzu trebuie sa fie ambalajul albastru ca sa fie degresat, dar de obicei pe cutiile de lapte scriewinking.iar daca este de la animal direct acela este cam gras.nu e asa indicat! Sper ca te.am ajutat! happy

| ElisaFitness a răspuns:

Iubita mea, cerealele rafinate, in conditiile in care le consumi dimineata si pe fondul unui total caloric zilnic mic, aprox 1400 kcal de ex, in functie de activitatea sportiva practica, nu te vor ingrasa. Insa cerealele, ca si lactatele NU fac cinste organismului tau, nu sunt sanatoase asa cum se pretinde ca ar fi, ci mai degraba creaza un mediu acid in organismul tau, fiind potentiale surse ale problemelor de sanatate. Te invit pe www.1elisapopescu1.blog.com, acceaseaza sectiunea Contact, si contacteaza-ma gratuit, pentru alte intrebari sau nelamuriri. Pana atunci.fa alegeri intelepte! / Elisa - Personal Trainer & Consultant Nutritie.