| Furnicuta000 a întrebat:

Stiti daca puiul ala pe care scrie grill se poate folosi si la ciorba? Pana acum am facut ciorba cu pui de tara dar nu mai am de unde sa iau...

6 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Merge,dar nu va avea acelasi gust!

| KR0NSTADT a răspuns:

Furnicuțo, fă pe dracu' în patru și fă rost de pui de la țară! Prin mafia siciliană, prin recuperatori și mercenari, nu contează metoda.
Nu strica ciorba cu pui comercial! Păsările din ferme sunt pline de rahaturi. Cumnata unui coleg face contabilitate pentru o fermă avicolă. Spune că ăia dau mai mulți bani pe medicamente și stimulenți decât pe hrană.
Dacă vrei să ai parte de o sănătate bună, ocolește cât poți tot ce este comercial en gros.
Uite, eu nu mai am decât niște găini bătrâne. Doar la primăvară înnoiesc poiata. Ținem legătura și îți dau câteva puicuțe hrănite doar cu boabe și furaj mixt făcut acasă?winking

| Furnicuta000 explică (pentru KR0NSTADT):

Am luat pui pe care scria ca e crescut lent si numai cu cereale. Era mai scump si era cea mai buna varianta pe care am gasit-o in magazin. Am vazut ca toata lumea se inghesuia sa ia cel mai ieftin pui si am presupus ca lumea la oras face ciorba cu orice pui de la magazin...
Vedem ce afaceri facem laughing

| Ioana_9918 a răspuns:

Da, orice carne de pui se poate folosi la ciorba.

| Anaisa19657 a răspuns:

Asta da, întrebare de gospodina?‍♀️?‍♀️

| Furnicuta000 explică (pentru Anaisa19657):

Nu chiar gospodina laughing
Dar nu mi-ai spus, tu cum faci ciorba?