| guess_who a întrebat:

Stiti retete de prajituri care nu necesita coacere?

9 răspunsuri:
| machupicchu a răspuns:

Cumperi "E-uri(pliculete, cutii ale diversilor producatori)"din orice supermark. si respecti instructiunile.

| totata a răspuns:

Mousee-urile care sunt foarte gustoase si foarte fine, tiramisu, sarlota, diplomat, etc etc

| Klara a răspuns:

Cremesh-ulwinking Asta daca ai foietajele gata cumparate rolling on the floor

| sorinadiet a răspuns:

A mai incercat cineva in ultima vreme "spuma de fructe"? E de sezon, se foloseste un albus pentru 3 persoane, se bate tare-tare, se adauga zahar 30-40gr, zeama de lamaie, vanilie si fructe de sezon, cu carne moale, zmeura, capsuni, visine, sau piure-uri de mere de caise, de exemplu... Racit putin, este un preparat placut, racoritor, si.nici nu ingrasa asa de mult, are avantajul de a fi lipsita de grasimi, si aduce ceva proteine ...Conditia esentiala este sa fie din ou proaspat, si spalat bine inainte, sa nu cada mizerii de pe coaja inauntru! Si, mai ales, secretul albusului bine batut, este sa nu contina nici o urma de galbenus! Reteta poate fi adaptata si pentru o "spuma de branza de vaci, sau de urda dulce" aromata cu vanilie, coaja de lamaie, sau, de ce nu, putin rom si cateva stafide!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Cumperi coji de ecleruri, prepari o cremă din gama Dr. Otker (scrie pe pachetul de cremă cum se prepară, este simplu) cu lapte dulce (300 ml) și umpli eclerurile.
Și gata desertul.
Este ideală atunci când ai musafiri pe neașteptate.
Poftă bună.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salam de biscuiti, Raffaello thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tiramisu

| conflict a răspuns:

@Legiuitoarea :
ecler
ecleruri
Deci...cred ca data viitoare cand ajung cu prietena la cofetarie voi comanda doua savarinuri!
O zi placuta!

| alinas a răspuns:

Toate pajiturile cu creme pentru care cumperi in prealabil blatul ( deja facut) happy