| AndreeaDeeaDs a întrebat:

Sunt bune aparatele pentru îndepărtarea scamelor de pe haine? Pe care l-ați recomanda?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Rola aia cu lipici e cea mai buna.

| Violleta2022 a răspuns:

La Ikea au o rola cu hartie lipicioasa, foarte bune, ultra-utile, ieftine si foarte populare in lume.
costa 2. 90lei Rola si 4 rezerve 9. 90lei.

https://www.ikea.com/ro/ro/search/products/?q=rola%20scame

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Folosesc doua metode, aparatul electric (poza) si rola cu lipici.
Aparatul este cel mai eficient.
https://lcdn.altex.ro/......a2f40f.jpg
Se gasesc marci no-name la cativa lei, pe la Kaufland, Lidl, Penny...

| Simpatic a răspuns:

Maine poimane vom deveni si mai lenesi incat o sa cumparam aparte care sa ne mestice mancarea...
Pe bune?, poti prin scuturare si manual sa iei scamele restul sunt impresii, primeam de la chinezi in pachete aparate simple (nu electrice sau ce mai sunt alea mai scumpe) pe gratis si le aruncam

| NLS a răspuns:

Https://isle-of.de/wp-content/uploads/2018/05/Profissimo-1-225x300.jpg

Eu folosesc asta, exact acest model, le iau din DM. Nu aparate complicate, cu multiple role, etc.
Isi face treaba foarte bine.

| gabicoo a răspuns:

Cei mai buni în îndepărtarea scamelor de pe haine sunt subalternii! Atunci când ești șef!

| Lioana a răspuns:

Da. Sunt foarte bune. Eu am unul No Name dar e eficient.

| EcceHomo a răspuns:

Am avut unul de la Philips, era bun, însă tot omul e baza. Uite cum am făcut eu:am aflat cine e lingăul firmei, am dat zvon că sunt ruda de gradul 1 cu șeful, iar acum sunt și eu periată. Nu vezi scamă pe mine. big grin