| Earthroot a întrebat:

Tigaia din fonta vs tigaie din ceramica:care este mai buna in opinia voastra? Pentru conbinatii de mancare,mixturi,tigaie picanta, etc...Parerea mea e ca in cea din fonta se gateste cea mai buna mancare, dar vreau pareri...

9 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Şi eu sunt de părere că tigaia din fontă este mult mai practică şi recomandată pentru gătit.

Toate cele bune.

| Mihaela1964 a răspuns:

Pentru gatit, tigaia din fonta. Odata incinsa distribuie uniform caldura, mancarea este gatita in stil clasic, incet.Pentru prajit nu-i cea mai buna alegere, recunosc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de calitatea stratului de ceramica...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vasele Yena sunt cele mai bune...

Răspuns utilizator avertizat
| Andreeaaaaaaaaa a răspuns:

Ceramica.

| andreimazureac a răspuns:

Tigaia din ceramica

| Gadgetry a răspuns:

Buna, tigaia din otel inoxidabil ar putea fi o varianta buna, mancarea se gateste repede si curatarea ei se face in cateva secunde. De aici se poate comanda https://gadgetry.ro/collections/produse-ieftine-pentru-casa