| Manele Man a întrebat:

Unde gasim cea mai buna shaorma din Bucuresti?

24 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

@Alex, povestea cu "maioneza speciala"? laughing

Ce-a mai buna shaormerie din Bucuresti a fost la Genin (cea de pe Floreasca). S-a inchis anul trecut, trebuiau sa redeschida la portile Dinamo, dar nu au mai aparut cand trebuia... si am pierdut contactul.
Mai e una in Tei care e cat de cat ok, si ar mai fi cea de la Leu (langa Poli).
Numai bine, Shinwinking

Shin
| Shin a răspuns:

@BadRomance: au pus un "catalizator" in maioneza laughing Productie naturala 100%, masculina tongue Te las sa-ti pui imaginatia la contributie laughing
Numai bine, Shinwinking

Shin
| Shin a răspuns:

@BadRomance, este foarte foarte! Scarbos tongue
Shinwinking

| Dianna a răspuns:

Sharomeria de la Dristor aia cu "probleme" nu e aceeasi cu vestita shaormerie Dristor.
Si povestea e foarte urata, mi`e teama ca daca o sa va povesteasca @ mg nu stiu daca o sa mai vreti sa mancati vreodata shaorma.si sunt sigura ca e aceeasi poveste pe care o stiu si eu laughing).

| Dianna a răspuns:

Mai e o shaormerie draguta langa The gate.

| marioBARCELONA a răspuns:

Multi spun ca la Dristor dar imi place cea de la Dimitrov.
Pofta buna!

| Manele Man explică:

@ mg ce poveste?

| Manele Man explică:

@Shin am inteles, mersi. E foarte scarbos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La dristor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Dristor? Bleah! Stiti povestea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bdul Lacul Tei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai buna shaormerie este la ruby's.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suge-o in cur manele man. Sper sa-ti iasa pe gura mai bine decat ti-a intrat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai mancat la ruby's nu cred ca vb asa... du-te pana acolo si o sa vzi ca nu e asa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe Sos. Oltenitei nr. 131A, Shaormeria Rubys.Ingrediene din belsug, sosuri proprii si servicii de calitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Relatii la tel 0729. 310. 821

| oky a răspuns:

La dristorwinking

| BiiBiis a răspuns:

Nu? Povesteste-ne.

Răspuns utilizator avertizat
| RubysShaorma a răspuns:

Se stie big grin

| assasin a răspuns:

Exista o gramada de forumuri care dezbat subiectul "Shaorma" in Bucuresti de sute de pagini. Mai nou toti sunt, (la fel ca si mine) impacati cu ideea ca exista o shaormerie, cu care, momentan nu se poate compara nici una in Bucureati, aceasta se numeste "La Haleala" si daca nu sunt prea convingator, poate topicul asta unde se vb de mai bine de 200 de pagini a cate 20 de posturi pe pagina imi intareste convingerea.

http://forum.computergames.ro/......e-559.html

Cititi ultimele 200 de pagini.
Si mai sunt vreo 4-5 forumuri unde se dezbate aprig subiectul XtremPC, Softpedia, etc. Este de ajuns sa dai un search pe dl. Google cu textul "la Haleala" si vezi ce rezultate iti da;)

Personal mananc f. des de la ei, diferenta semnificativa fata de alte locatii reprezentand-o varietatea ingredientelor pe care ti le pun la dispozitie, profesionalismul si amabilitatea personalului:
Salsa, Tzazicy, Thousand Islands, Muhamara, Tahina (pasta de Susan), Humus, Sos de Curry, Pasta de Usturoi super concentrata, Addicted souce (astea toate facute de ei acolo pe retete proprii, maioneza simpla/cu usturoi Heinz, Ketchup dulce Heinz, tomat picant Heinz. In afara de astea mai au Sumak, ierburi aromate, menta, Piper Korean (cel mai iute ingredient posibil), Jalapenhos (ardei iute feliat), plus Salata fresh (salata verde + rosii proaspete)toate astea le gasesti La Haleala. Au si de berbecut + vitel de lapte, incredibil de frageda si aromata. Piperul ala nenorocit am inteles ca il importa de nu’stiu’unde, etc. Incercati o singura data si mai vb. despre shaorme dup'aia. Ganditi-va ca nu scriau sute de useri pe celelalte forumuri despre faptul ca asta este cea mai buna daca n'ar fi intr'adevar asa, plus ca nu este vreo ieftinaciune, e chiar scumpicica, dar daca au atata vanzare la preturile alea (eu mereu am prins coada seara), inseamna ca este ceva de capul ei;)
Nu mai zic nimic ca deja am apa'n gura.
Daca am gresit gramatical pe ici pe colo scuze, e ffff. tarziu :D

| SIDDDDD a răspuns:

Rubys frate.prin berceni

| baiatultau a răspuns:

Salut am 8 ani de shaorma toti cei care vreti si doriti sa serviti o shaorma adevarata mergeti la piata 1 decembrie langa sectia 13 de politie si incercati...o sa ajunga printe primele din Bucuresti eu acum lucrez pe tot bucurestiul cu lipie libaneza si le stiu gustul la fiecare in parte, incercati si spuneti-va parerea cu stima nu este o reclama pentru vanzare este un sfat pentru a manca sanatos si bun

| Pelea_Andrei_1988 a răspuns:

Cea mai buna shaorma este la Sir, militari lujerului, este exact langa intrarea de la dado, Golden Kebab se numeste, incercati o shaorma de acolo, este la egalitate cu cea de la gara de nord care a depasit dristor si toate shaormariile, in curand o va depasi pe cea de la gara, care deocamdata este peste dristor si restul shaormariilor! Are sosuri tartar, curry, de masline etc, carnea excelenta de buna calitate si proaspata …