| mgtow a întrebat:

Unde pot cumpara amidon de porumb? Dar faina de porumb nu e tot una?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU sunt acelaşi lucru!

Făina de porumb = făină de mălai = mălai.

Făină ALBĂ de porumb = Amidon de porumb.

Ambele sortimente se găsesc aproape în orice magazin de cartier sau în super/hiper-market!

Toate cele bune.

Alte răspunsuri
10 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Se gaseste in orice magazin alimentar, mai ales in hipermarketuri(supermarketuri) Spune-mi la ce va trebuie amidonul de porumb?

| mgtow explică (pentru untu):

E bun pentru intretinerea materialelor de guma tip piele reala mentine textura in stare buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Da,ii spune si faina de porumb.
Incearca aici,
http://sanovita.ro/faina.html
In general produsele sanovita le gasesti in super/hipermarket-uri, incearca si la magazinele gen plafar sau cu produse bio/eco
Daca nu gasesti, incearca sa contactezi distribuitorul care se ocupa de Bucuresti.
http://sanovita.ro/Distributie.html
Te pup!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Omul este supus greselii, amidonul de porumb nu este una si aceeasi cu faina de porumb, de data asta te iert dar pe viitor ...hauoleuuuuu laughing

| Athée a răspuns:

Nu sunt tot una, dar ambele se gasesc in orice magazin de cartier sau in super-market.

| GaBrIeLa1994 a răspuns:

Sunt 2 lucruri diferite
Făina de porumb = făină de mălai = mălai.

Făină ALBĂ de porumb = Amidon de porumb.
se gasesc in orice supermarket

Alte răspunsuri