| Meryano a întrebat:

URGENT! Am o priza mai proasta de felul ei, si a făcut o flamă, dupa care s-a oprit tot curentul, picase o siguranță, am desfăcut priza ca sa nu mai faca scurtul pur si simplu am lasat firele așa, și chiar daca ridic siguranțele si de la panoul din apartament si de la scara de bloc, tot nu am curent!

5 răspunsuri:
| 19marian60 a răspuns:

Draguta,cheama un electrician sa ti verifice instalatia casei! Daca ai pus intrebarea aici inseamna ca nu ai habar de electricitate! Asa ca nu te juca!

| sierra1 a răspuns:

"aca ridic siguranțele si de la panoul din apartament si de la scara de bloc, tot nu am curent!"

nu e clar: tot apartamentul e fără curent sau doar priza aia?

| Crackman a răspuns:

Infasoara fierele prima data sa nu mai faca contact
Acum trebuie sa vezi daca a facut undeva la un punct scurt sau are vreun vecin si el o siguranra undeva comuna cu tine, ma gandesc ca fiind bloc sunt joctiuni comune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara alta si pune-o sau cheama un electrician.

| NunuNini a răspuns:

La ora 3 noaptea cine sta sa-ti raspunda tie urgent?
URGENT izoleaza firele de la priza, nu le lasa asa. Faci o nenorocire.
Cheama un electrician. Probabil a mai topit ceva prin perete unde inca face scurtcircuit. Nu incerca singur ca mai faci vreo prostie. Si verifica toate prizele, nu le mai lasa "mai proaste de felul lor" ca data viitoare poti sa dai foc locuintei.