| MeMyselfI a întrebat:

Va rog dati-mi retete de mancare care se poate face la cuptorul cu microunde sau ceva care se face foarte usor si repede la aragaz! Cele mai delicioase si usoare idei au funda restul vot!

Răspuns Câştigător
| ღAncaღ a răspuns:

Pai, tocinei!
iti trebuie:
4 cartofi nu foarte mari
1 ou
2 linguri de faina
ulei pentru prajit
pregatesti asa:
cureti cartofii de coaja si ii treci prin razatoarea cu ochiuri mici.
Scurgi zeama care se lasa din cartofi (bineinteles o arunci si raman doar cartofii da-ti prin razatoare ), dupa care adaugi oul, faina si o lingurita de sare.
Amesteci bine si iei cu lingura din compozitie si pui in ulei incins la prajit. (faci ca niste chiftele)
mod de servire: daca doresti cu smantana sau cu unt! Bafta!

8 răspunsuri:
| Rebeca_5235 a răspuns:

Clatite
Crochete de tot felul

| Céline7 a răspuns:

Trebuie sa ei o farburie si o umpli cu macaroane,, MIVINA,, si apoi torni apa peste ele si o tii acoperita 5 min, sper ca te-am ajutat funda?

| raducmustiuc a răspuns:

Chio - Popcorn la microunde

| iulianpuscasu a răspuns:

Microunde: o pizza cumparata, un sandwitch sau mai multe, nu mai stiu. La aragaz, cartofi prajitzi ochiuri clatite paste nu stiu...

| Monobrow a răspuns:

Iti dau eu una: cartofi la microunde. speli 3 cartofi, ii bagi 10min, ii scoti. Nu-i asea cas buniiii

| cristy50 a răspuns:

Uite daca vr iti pot da o reteta de pizza foarte buna si o faci si foarte repedetongue pui 6 oua 8 linguri faina 8 smantana si le amesteci bine si le pui intr-o tava dar in tava se pune foaie pentru prajituri sa nu se arda cu putin ulei sa nu se lipeasca de hartie pui aluatul si peste aluat pui detoate ce vr masline ce vr u pui pe acolo si dupa iei un ou si niste pasta de rosii o gasesti in mag big grin si le amesteci bine si pui peste pizza dupa ce ai pus masline sunca sau ce vr sa pui pui peste oul cu pasta de rosii amestecate bine si bagi in cuptor eu o las in cuptor pentru 15 20 de min asa dar poti lasa si mai mult pentru ca nu se arde asa de repede o lasi dupa ochi pentru ca iese buna oricat o lasitongue bft si sper sa iti placahappy

| lorenutza11 a răspuns:

Am eu o ideesadsandwich) dar e foarte gustos si se face asa ia doua foi de varza 2 bucati de salam apoi ia un cascaval si taie-l in felii foarte subtiri ia 2 feli si punele pe sandwich apoi eu iau si putin de cartofi prajiti cand imi fac parintii mei apoi pun un pic de ketchap si gata sandwich-ul.