| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa raspundeti! Am auzit ca daca iti legi o alunita care este in relief, cu ata, o sa- ti cada alunita. Asa ca eu mi- am legat ieri seara alunita cu ata si am pus un plasture ca sa nu se dezlege ata, dar azi nu se vede nicio schimbare. Nici nu ma doare...parca n-as avea nimic pe ea. As vrea sa stiu cam in cat timp o sa-mi cada alunita daca a mai incercat cineva? Si o sa ramana ceva semn? Vreau sa-mi raspundeti strict la intrebarile pe care le-am pus. Va rooog. As vrea sa nu o mai am pana duminica saptamana viitoare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu negii se procedeaza asa, nu cu alunitele. Pot fi canceroase.
Negii se leaga cu păr de cal.

| Liviu a răspuns (pentru darrio2007):

De fapt eu am scapat de cativa negi cu ata dentara tongue in 2 3 zile se uscau si cadeau

| darrio2007 a răspuns (pentru Liviu):

Ok. Dar negi nu alunite. Este o mare diferenta intre ele.

| Violleta2022 a răspuns:

Alunitele nu se leaga cu nimic si nu se ating cu nimic, ca se pot transforma din benign in maligna, adica cancer.
Nu glumesc!