| Furnicuta000 a întrebat:

Va rog sa raspundeti doar daca stiti.
Ati vazut ca la mega image au mancare gatita de ei gen pui la rotisor, carnati, mici, cartofi si sunt puse in pungute sa stea calde. Am luat cartofi prajiti si pentru ca nu erau gata am asteptat-o pe tanti sa ii scoata de la prajit. Am vazut ca a dat cu un condiment pe ei si miroseau asaaaa de bine. Am intrebat-o ce condiment e, a zambit si nu a vrut sa-mi spuna, nici nu am insistat. Deci stie cineva ce condiment e? Sau ce amestec? Ca am mai luat plicuri pe care scria condimente pentru cartofi prajiti de la magazin dar nu miroseau asa

6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Eu tind sa cred ca e ceva mix care se foloseste de obicei si la fast food. Miroase bine si poate da gust bun, insa pentru sanatate si alimentatie e aproape zero. laughing

| Furnicuta000 explică (pentru dullcat):

Chiar voiam sa mananc ceva sanatos si de asta am pus intrebarea asta. In plus mananc zilnic cartofi prajiti. Altceva util mai ai de comentat?

| anonimg a răspuns:

Nu știu ce condimente folosesc ei. Dacă ideea mea te ajută e ok; dacă nu, o evaluezi cât se poate de negativ?
Încerci acasă toate condimentele pentru pui din magazinul lor (le folosești la cartofi prăjiți, orez, etc., dacă nu faci pui acasă).
Începi să cumperi condimentele care nu ai mai auzit de ele. Exemplu: https://www.mega-image.ro/......90g/p/3746
La urmă cumperi ultimul delikat pentru pui. Le iei pe toate prin eliminare?

| Furnicuta000 explică (pentru anonimg):

Daca ma gandesc mai bine, semana la gust cu pufuletii aia cu pizza pe care ii mancam cand eram mica

| ValentinMihai78 a răspuns:

Fiecare mare lanț de fast-food are propriile rețete culinare și de condimente. Niciodată nu o să aflați o rețetă de condimente, decât dacă luați la pachet separat condimentele lor și mergeți cu acel plic la un laborator de analize alimentare.

Răspuns utilizator avertizat