| Tataru_Ionut_2001 a întrebat:

Vinul fiert are alcool?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vin fiert cu putin zahar si ceva verde scortisoara e numai bun iarna

| Simpatic a răspuns:

Pe bune? de ce crezi ca daca e fiert se evapora alcoolul?
sigur ca are alcool, nu am facut teste de laborator ca sa cunosc in detaliu ce modificari sufera alcoolul in momentul in care este fiert cum nu stiu ce modificari chimice se produc cand este inghetat, dar te asigur ca te imbeti tare de tot de la vin fiert.
asa ca atentie soferi, vinul fiert cu putin piper este super bun, dar mergi cu taxiul dupa ce l-ai consumatwinking

| Bizon95 a răspuns:

Da, dar mai putin, prin fierbere se mai evapora din alcool

| Yurisa a răspuns:

Da

| Sonia822 a răspuns:

Depinde cat il fierbi. Daca il fierbi mult, se mai evapora din alcool si nu mai e bun happy E bun asa, cat sa te ia ameteala. Ca la lapte, cand s-a ridicat spuma la suprafata, il iei repede. Bun la imunitate. Yam.