| Seffer a întrebat:

Voi ce mai mâncați in afara de carne?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Peste, prawns, caracatite, scoici, organe de animale si pasari... cu legume gatite, sau salate proaspete.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Legume, fructe, lactate, paste, paine, mamaliga, peste si alte fructe de mare... daca stau sa ma gandesc nici nu mananc asa multa carne

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Varză călită e foarte bună, fasole, tocăniță de cartofi cu muraturi, te lingi pe degete.

| Frank51 a răspuns:

Pateu, zacuscă și pizza.

| johnnny123 a răspuns:

Oare ce mai mănâncă oamenii în afară de carne? De vegetale ai auzit (legume, fructe, cereale)?

Sunt destul de larg răspândite pe planetă, iar specia homo sapiens le consumă de vreo 300 000 de ani și le cultivă organizat de vreo 12.000 de ani.

| Brizbriz a răspuns:

Incerc, cu tot dinadinsul, sa mananc zilnic fructe si/sau legume

| oglindasultanului a răspuns:

Cu ce o inlocuiesc sau tot ce mananc eu? Soia, linte, ciuperci, cartofi, orez. Si multe fructe, legume, sosuri, verdeturi, condimente, produse de panificatie, cereale, seminte, nucifere.

| Iote a răspuns:

Legume, fructe, fainoase, lactate. Gatite in toate felurile. Se gasesc (chiar prea) multe retete.
Ce-ti spune draguta de Jassmina, tot carne este.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fructe dulci, supe, branzeturi degresate, dulciuri din cand in cand, salata de legume sau de fructe, fructe oleaginoase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa inteleg ca nu a mers bine vanatoarea de azi noapte?

| gigite a răspuns:

Avocado, salate, fructe de toate soiurile, si tot ce poate fi din peste,...

| danieltulcea84 a răspuns:

Înlocuieste carnea....cu peștele!