| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce mâncați la micul dejun?

Răspuns Câştigător
| WonderGirl7 a răspuns:

Salut!
De obicei, depinde tare mult cum ma trezesc, ce stare am si ce am de mâncare.
Mâncarea mea favorita care imi tine de foame si care o ador(ținând cont ca is la liceu si am ore si pana la 3)e terciul de ovaz cu scorțișoară, cacao si miere. Yummy!
Alta chestie care imi place, e laptele cu cereale, dar nu cereale cu zahar, ci din alea de ovaz sau müesli(au putin zahăr totusi). Sunt mandra ca am renunțat la cerealele alea ft dulci(nestle, snickers, etc).
Omleta simpla e ft buna, fără lapte, fara bacon, fara brânză sau orice alt ceva.
Mai mănânc uneori sandwich, dar încerc sa il evit, deoarece nu ma împac tare bine cu mezelurile.
Tot ce contează e sa fie sănătos si sa iti cada bine.
Iti recomand din tot sufleul sa eviti pateurile, crenvrustii si alte porcarii care iti fac rău.
Eu una mi-as dori tare mult sa mănânc fructe mai repede, dar pur si simplu mi se face rau si nu imi tin nici de foame.
Ca bautură nimic nu se compara cu un simplu ceai neindulcit, un suc de portocale sau inca cu lapte.
Noroc si sănătate!

| Curious2 a răspuns (pentru WonderGirl7):

Foarte bun sfat.
Felicitari.
Contunua tot asa, sa nu ajungi ca mine.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Lapte cu orz sau ovaz =este important sa incepem ziua cu carbo complexi si sanatosi, este hrana celor 200 de milioane de microbi din intenstine care te ajuta daca ai o infectie,plus ca microbi aia afecteaza si starea ta,se stie o alimentatie proasta le afecteaza, afecteaza memoria, poate da depresie deci hranestesti bine microbi aia buni, sunt contra cereale cu ciocolata, zahar

| Adry05 a răspuns:

Sendvis, ouă, sau dacă mă grăbesc la facultate și n-am timp iau repede un 7days

| gabicoo a răspuns:

Scofeturi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Croissant

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Momentan am mancat sarmale, dar de obicei fac cateva sandwich-uri si beau un ceai.

| Mete0ra a răspuns:

Ce am in frigider laughing adica na.

| Salamandra44 a răspuns:

Eu mănânc 2 ouă fierte...8 felii de pâine cu un şi o cană de ceai