| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce puneti in omleta dimineata?

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

AM furat o reteta dela pensiune
O felie -doua de sunca, taiata cubulete se adaugain oua batute SARE, piper dupa gust.Se unde o tigaie cu foarte putin ulei se adauga oulele si se distribuie pe toata suprafata.Se pune un capac se lasa 2-3 minute si se intoarce cu spatula inca 2 minute.Se rastoana pe o farfurie intinsa se rade cascaval si se ruleza ca o clatita.Deasupra se mai rade putin cascaval.Alaturi merge o rosie cu putina sare si un strop de ulei.

8 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Măsline și brânză.

| mastadont a răspuns:

Brânză, prefer cu cașcaval să se întindă, dacă nu merge și de burduf, ciuperci, șuncă și bineînțeles, ardei iuți dacă găsesc. Dacă nu merg și ceilalți.
În altă ordine de idei, am mâncat când am fost prin Spania o omletă excelentă cu cartofi, trebuie să caut rețeta neapărat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acum 5 ani e ultima oară când am mâncat o omletă

| Bruno92 a răspuns:

Ce caută întrebarea asta mă categoria aceasta? laughing
Eu nu mănânc mâncare de culdusi. glumeam big grin pai eu nu prea mănânc omleta dar puneam ardei iuți felii de cârnați nu mai știu ce cârnați erau da erau de calitate nu ieftinake restul nu mai țin minte laughing știu că puneam și putin lapte când băteam eggs

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Multa dragoste

| Bozgi200 a răspuns:

Brânza si carne

| Lule a răspuns:

Cascaval (care sa se topeasca), branza (daca e destul de sarata nu mai adaug sare), carne, piper, 2-3 lingurite de iaurt grecesc, marar. Cateodata daxa doresc sa imi tina de foame adaug si orez piert. Dupa in tigaie cat se face o amestec cu furculita pana se fac niste bucatele mici (nu-mi place omleta care seamana cu o clatita)

| LupGetodacJedi a răspuns:

Doar oua. O zi buna!