| Shinigami_6117 a întrebat:

Voi chiar credeti ca pe 21.12.2012 vine apocalipsa? worried Daca nu, de ce...worried

14 răspunsuri:
| FoarteLetargic a răspuns:

Cred doar in Dumnezeu.

| mgtow a răspuns:

Nu se stie ce va fi atunci.

| Afdsa a răspuns:

DA mâine e apocalipsa, va ploua cu clătite, vom muri cu toţiiiiiiiiiiiiii!

| Radioactive a răspuns:

Da, da, sigur. Si cand va veni, diavolul va fura totate tigaile din lume. Caci altfel nu vad rostul acestei intrebari in categoria "gastronomie".

| gabrielutzu a răspuns:

Da vine, cade meteoritu' si se duce naibii totul. Abia astept.

| IonutzTM a răspuns:

Este doar un zvon... gandeste-te ca a mai fost declarat o data " sfarsitul lumii" in anul 2000 si uita-ne. Astea sunt lucruri interpretabile in momentu de fata e legat de calendarul mayas. El se termina in 21.12. 2012... Sfarsitul lumii dupa parerea mea nu va veni asa planificat, va veni dupa ceva natural cum ar fi topirea ghetarilor sau un al 3lea razboi mondial. Acuma fiecare cu parerea lui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred. De ce? Nu simt defel pericol in urmatorii ani. Sfirsitul pamintului nu-i degraba ci e mai aproape sfirsitul omenirii...

| BiaBubulina a răspuns:

Buna! Sincera sa fiu acum iti spun ce cred:Asta e inventia lor ca sa se afle in treaba! Stai linistita ca daca e sa vina vreun cutremur e pentru ca asa a considerat Dumnezeu. Daca tu te gandesti mereu la Dumnezeu si crezi in el crede-ma, poate sa fie si tunami El te va proteja! Si cand pui capul pe perna noaptea, nu sti daca te mai trezesti nu sti nimic.numai Dumnezeu are puterea asta si in unele cazuri in vise iti poate da semne.Te pup mult si sa nu-ti faci grij de nimic kiss. Funda?

| StefyBoy a răspuns (pentru BiaBubulina):

Da eu dupa ce ma trezesc o parte din vis nu mi-l mai amintesc ca asa-s eu mai incostient, si daca El, mi-ar spune cum sa salvez omenirea big grin

| akaa a răspuns:

Nu vine. deoarece : asa au spus si in 2000 si in 2008.
Toata chestia asta ca va veni apocalipsa in 2012 este de aici :
Bastinasii sau nu mai stiu cum se numesc faceau calendare in piatra. Cand au ajuns la anul 2012 li s-a terminat piatra. Nu au mai avut ce face si au lasat asa. De acolo se spune ca va veni apocalipsa.

| StefyBoy a răspuns:

Am supravietuit 6.06. 2006, am supravietuit 1.01. 2000, am supravietuit 11.11. 2011, am supravietuit 11 mai 2012, asa ca 2012, come at me bro

| snoppyamabil a răspuns:

Nu,nu cred deoarece in 2012 se termina calendarul mayas,si de aia ei au spus ca vine sfarsitul lumii, asa au mai spus si in 1997, 2005, 2007 si in 2012

| Jalnic a răspuns:

Salut!
Păi, a fost anunţat de atâtea ori un eveniment ca acesta şi defiecare dată a rezultat o prevenire greşită, ar fi trebuit să murim de 100 de ori până acum dacă ar fi fost după ei...
O să vină o dată şi-odată, dar în nici un caz acum, posibil peste minim câteva sute de aniwinking

| romynutza a răspuns:

Nu pe 21...pe 12 12 2012 la ora 00.00