| Iamforfun a întrebat:

Voi știți să gătiți?
Eu știu, dar nu sunt un bun bucătar.
Unele mâncăruri nu îmi ies bune.
Ce sfat îmi dați?

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Prin exersare iti vor iese. Se intampla sa gresesti de 2-3 ori, desi daca nu stii reteta, cauta pe internet pas cu pas si astfel nu vei mai da gres.
Am inceput sa gatesc cand m-am hotarat sa raman in strainatate si cu sfatul mamei care mi-a spus sa-i fotografiez mancarurile pe care le fac si sa-mi fac un blog culinar, ma vor determina sa gatesc si mai bine! A avut mare dreptate. Acum, bucataria este printre pasiunile mele: atat de sarat si dulce prepar cu mare drag. Trebuie sa iti placa ceea ce faci, sa pui mult suflet in ceea ce doresti sa prepari, ca daca nu ai nici o tangenta in asta, poti sa incerci in zece mii de feluri ca tot nu iti va iesi. Trebuie sa vrei sa iti placa.

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Exerseaza mult si vei deveni tot mai bun.

| mgtow a răspuns:

Platesti vecina sa gateasca, asa fac in cazul meu.

| relian a răspuns:

Sfat? Gateste doara ce te pricepi si iti iese bine. Daca ai tot incercat de mai multe ori si tot nu-ti iese, atunci ramai doara la alea ce iti ies bune.

| Sofer a răspuns:

Încă nu am gătit dar dacă nevoia o sa ma împingă sa o fac. Ma voi descurca. E google si găsesc rețete.

| gabicoo a răspuns:

Să te căsătorești!

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Uneori iese iar uneori nu. Tot ce conteaza este sa continui sa incerci pana iti reusesc retetele.

| Lukasssz a răspuns:

Eu stiu sa fac doar cartofi prajiti

| Nirvanaaa a răspuns:

Fă doar ce stii, nu te aventura la ce te depășește. In rest: exercitiu. Primele dăți cică nu iese așa buna, acum cine știe.
Nu. Știința mea in domeniul gătitului se limitează doar la cartofii prăjiți. laughing

| dinaprilie a răspuns:

Cantar electronic pentru ingrediente si retete din ce in ce mai bune cu ingredientele aferente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartofi prăjiți, ou și cam atât.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Așa și așa.
Să te uiți la Masterchef.

| PresliKUCERITORUL a răspuns:

Sa te lasi de gatit ce ***