| etudor a întrebat:

Vreau sa folosesc Crema"Choco Club" ca umplutura la cozonac.Nu stiu cum sa procedez :cum o fac mai subtire ca s-o pot intinde pe foaia de cozonac?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cremele le poti inmuia usor daca le incalzesti usor deasupra aburilor.
Intr-o cratita mica pui crema de incalzit.
In alta cratitamai mare pui apa la fiert, iar cand fierbe apa, asezi cratita mica deasupra, amestecand usor crema.
Cand s-a inmuiat bine, pui crema pe blat si o intinzi repede, pana ce nu se raceste si devine iarasi tare.

| etudor explică:

Nu. M-am descurcat singura. O sa va dau detalii dupa ce-i scot din cuptor. Spar sa fie o reusita super pe masura celor 81 de ani pe care ii implinesc Duminica, 13 octombrie...

| Furnicuta000 a răspuns:

Vrei neaparat cozonac?
Eu in locul tau as face din aluatul de cozonac niste cornulete (mici sau mari). Faci practic niste triunghiuri, pui crema la mijloc (nu conteaza cat de groasa e) si apoi rulezi. Vor iesi mai bune decat cozonacul.

| RobertMoon a răspuns:

Cuptor cu microunde 30 secunde, pus borcanul de crema in apa fierbinte, chiar in cuptor 30 secunde, dar sa fie deschis capacul sunt multe variante

| Demidol a răspuns:

Foaie de cozonac? Sigur faci cozonac si nu rulada?

| Ana7807820 a răspuns (pentru Demidol):

Exista cozonacul "pannetone", cu un strat subtire de ciocolata peste

| Demidol a răspuns (pentru Ana7807820):

Il cunosc. Dar nu este facut dintr-o foaie de aluat rulat. Ai citit intrebarea? Sau nu te pricepi la bucatarie?