| Sorina_Dragan_1989 a întrebat:

Vreau sa gatesc pentru cina si nu stiu ce.Imi puteti da idei?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poti face o supa, cum spune si alex.Seara nu se mananca, de obicei, mancaruri care pica greu la stomac.

| whatevernvm a răspuns:

Paste happy spaghete carbonara, pene rigatti sau macaroane cu branza

| pietrean a răspuns:

Intr-adevar,seara nu trebuie sa mananci mancaruri grele, dar nici supa! Ca doar nu tii regim!
Presupun ca ai vreo 25 de ani,deci esti tanara si ai nevoie sa te alimentezi(corect si sanatos). Stomacului,trebuie sa-i dai ceva de "munca" seara,ca altfel te vei scula toata noaptea din cauza foamei.
Asa ca,iata ce as manca eu: o salata cu un gratar piept pui,o mamaliguta cu branza vaci+smantana,un peste la gratar sau la cuptor cu legume,o cana de iaurt cu cereale integrale si seminte,stafide,un orez(gris) cu lapte si sos de fructe,macaroane cu branza,o budinca din paste fainoase cu branza de oi(vaci)cu bucatele de mere sau stafide si esenta rom,o salata de cartofi(simpla sau cu peste marinat),un compot de mere,gutui,pere,caise, etc, cate un ceai din fructe de padure, tei, sunatoare cu lamaie.Pana in orele 19-20! Astea in functie de ce ai voie sa mananci(daca ai anumite probleme de sanatate).

| andrei1237 a răspuns:

Poti sa gatesti o pizza.

| alexSMK44 a răspuns:

O supa

| Ruby_Becky_1997 a răspuns:

Peste,paste,piept de pui,ciorba,cartofi fierti sau prajiti,ou fiert sau ou ochi, chiftele, musaca, ardei umplut, fasole
Si cam atat. Funda?