| bogdan88 a întrebat:

Vreau sa imi latesc baia cu 15 cm si e perete din caramida.
Caramida are pe ea un material ca vacalajul... Cum as putea sa o dau usor jos? Am masina cu piccamer dar tot merge greu... de abia se desprinde caramida

1 răspuns:
| cristi202 a răspuns:

Intii sa ne spui ce e vacalajul acela. Ca nici Google nu stie, nu gasesti pe el vreo definitie.
Daca ai ciocan rotopercutor, si nu merge, ai nevoie atunci de un pickhammer in toata regula. Dar, cum banuiesc ca nu iti poti permite, atunci barosul e sfint la asa ceva. Daca e caramida, cedeaza ea la lovituri serioase de baros, orice ar fi pe ea.