| smaly a întrebat:

Ziua buna.
De cateva saptamani muncesc la auto service in calitate de lacatus, sunt nou in domeniu.
Ma murdaresc foarte tare deoarece hainele de munca sunt pline cu ulei si murdarie, pot sa le spal in masina de spalat automata de acasa? Am spalat de 2 ori si a ramas 2 zile miros de ulei in baie, acum nu mai spal pentru ca ma tem sa nu o stric. In oras nu este spalatorie de haine doar covoare.
Voi cum faceti in asa caz?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai bine miros de mecanic in loc de rahat in baie. Masina e facuta sa suporte orice tip de murdarie. Ai un servici bun felicitari

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu se strică mașina dacă pui haine la spălat în ea.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Cauta niste haine speciale pentru astfel de conditii de lucru, cel mai probabil ar trebui sa reziste si la temperaturi mari fara probleme. Spala-le acasa la 90 de grade.

| smaly explică:

Am scris cu greseli deoarece mam grabit.
Va mult pentru rasp.