| Jipa95 a întrebat:

A comandat cineva de aici vreodata dupa ebay? Vreau sa stiu si eu cum imi este livrata o comanda care este expediata din China. Ma duc la posta sa o ridic, ori vine prin curier? Si pot sa platesc un produs cu cardul daca eu am pe el moneda nationala iar produsul are pret in dolari?
Multumesc!

3 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Aoleu numa raspunsuri pe jumate ai primit.
1) conversia monezii se face automat prin sistemul paypal.
2) nu platesti vama daca coletul tau nu depaseste 45/50 euro
3) daca e freeshipping pe site, cel mai probabil vine cu china airmail si va trebui mers la posta sa ridici, va veni postasul cu un fluturas gen aviz.
4) vezi ca dureaza cam 30 zile sa ajunga
5) eu recomand aliexpress nu ebay.

| ASMA14 a răspuns:

Da poti platii cu cardul...ei iti extrac contravaloarea in lei..Si coletu depinde de gramajul care il are... daca nu este greu o sa iti vina acasa(mie asa mi-a venit) dar daca este mai greu o sa trebuiasca sa te duci dupa el.o sa iti vina o chitanta acasa.

| Lowwow a răspuns:

Depinde, platesti in moneta site-ului fiind Euro /dolari / etc
si am inteles ca in functie de ce marime are se plateste intrarea in tara laughing gen